Sosyal Sorumluluk
 
SOSYAL SORUMLULUK / SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

-Kuru gıda sektörünün lideri Reis, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, özellikle obeziteye karşı verdiği mücadele ile öne çıkar. Gençlerin ve gelecek nesillerin beslenme alışkanlıkları ile ilgili yürüttüğü kampanyalara ve diğer sosyal sorumluluk çalışmalarına, 35 yıldır kesintisiz devam eder.

-Reis, 2009 yılında ‘Geleneksel Lezzetler Sağlıklı Nesiller’ sloganıyla başlattığı obezite ile mücadele kampanyasına, ‘Abur Cubur Olacağı Budur’ ile devam eder. Kampanyada bir sonraki slogan “Abur Cubura Karnımız Tok” olur. 2015 yılında başlatılan “Ev Yemeği Sofrada Hesap Ortada” çalışması ile sağlıklı bir toplum için obeziteye karşı mücadelesini, 2016 yılında devam ettirir.

-1993 - 2016 yılları arasında, bin 500’ün üzerindeki öğrenciye burs verilerek, eğitimlerine katkı sağlanıyor. 

-Toplumsal projelerin yanında, çevre odaklı çalışmalarda öncü olan Reis Gıda, 2015 yılında Yeşil Ekonomi ödülüne layık görülür. Reis, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini işin merkezine alarak, çalışmalarını sürdürür.

-Reis, Taşköprü Sarımsağının, aslının bozulmadan gelecek nesillere ulaşabilmesi için TÜBİTAK, Kastamonu Üniversitesi ve çeşitli üniversitelerle işbirliği yaparak, İyi Tarım Uygulamaları projesini başlatır ve çiftçilere anlatır.

-Toplumsal bir yara olan sokak çocukları, hayatın kendilerine getirdiği zorluklara ve engellere karşılık sosyal hayata tutunma mücadelesi veren bedensel ve zihinsel engelliler, kadın sığınma evleri, Çocuk Esirgeme Kurumları, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı gibi kurumlar ve projeler manevi ve maddi olarak 35 yıldır gönülden desteklenir.

-Ülkemiz uğruna kanlarını döken Mehmetçiklerimizi anarak, ailelerine destek ve moral geceleri düzenlenir ve yalnız olmadıkları mesajı verilir.

-Toplumsal değerlere ve aile bağlarına son derece önem veren Reis, Kadınlar Günü, Anneler Günü, Babalar Günü ve Yaşlılar Günü’nde, Darülaceze’de ve huzur evlerinde buluşmalar gerçekleştirerek, çeşitli etkinliklere imza atar.

-Türk Kızılay’ının 144. yaşında, yurt içi ve yurt dışı insani yardım operasyonlarına verdiği desteklerden dolayı, Reis Gıda’nın Altın Madalya ödülü, dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2012 yılında takdim edilir.

-Ülkemizin yanında, dış ülkelerde yaşanan felaketlere de duyarsız kalmayan Reis, 2010 yılında, Pakistan’da yaşanan sel felaketi için oluşturulan Yardım Treni’nde, 10 tonluk kuru gıda yardımıyla ilk firmalardan birisi olur.

-Enflasyonun çok yüksek olduğu ve yaşanan ekonomik sorunların ülke ekonomisine ve topluma nasıl yansıdığını gözlemleyerek, 1994 ve sonrası yıllarda “Enflasyonla mücadele sadece hükümetin değil, iş adamlarının da desteğiyle yapılmalıdır” açıklamasını yapan Reis Gıda Başkanı Mehmet Reis, Türkiye’de ilk kez sabit fiyat uygulamasını başlatarak, dondurulan fiyatlar ile tüketiciye destek olur.

-Yeni umut ışıkları olsun diye desteklenen organ bağışı kampanyası ile 240 kişinin organ bağışında bulunmasına öncülük edilir.

-Türkiye’nin tanıtımı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gereksinmelerini karşılamak amacıyla başlatılan “Discover Turkey - Türkiye Sevdalıları” kampanyasına sürekli katılma kararı alınır.

-Türk tarımını güçlendirebilmek ve toplumun ‘Gıda Güvencesi’ sorununun çözümü ile ilgili olarak strateji belirlemek için Tarıma Can Platformu “TACA” nın kurulmasına öncülük edilir ve önerilerde bulunulur.

-Tarım alanlarının amaç dışında kullanımına karşı çıkılarak, erozyonla mücadele ve çevre korunmasıyla ilgili TEMA Vakfı ve diğer sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına destek olur.

E-bültenimizi düzenli olarak almak için mail adresinizi yazmanız yeterli.