Sosyal Sorumluluk
 
SOSYAL SORUMLULUK / ÇEVRE POLİTİKASI ÇEVRE POLİTİKASI

-Çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla hareket ederek, geliştirdiği çevre odaklı sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla örnek bir şirket olan Reis Gıda, 2015 yılında ‘Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık görüldü.

-Reis Gıda, Taşköprü Sarımsağının, aslının bozulmadan gelecek nesillere ulaşabilmesi için TÜBİTAK, Kastamonu Üniversitesi ve çeşitli üniversitelerle işbirliği yaparak, İyi Tarım Uygulamalarını çiftçilere anlatmaya devam eder.

-Bu kapsamda sürdürdüğü yerli tohumla üretilen coğrafi işaretli Taşköprü Sarımsağı Projesini, 2014 yılından itibaren Metro Toptancı Market işbirliğiyle hayata geçirir.

-Reis Gıda çalışmalarında, sürdürülebilir çevre yaklaşımını benimser. Bereketli toprakların değerini ve çiftçilerin emeğiyle yaptığı üretimin önemini, her fırsatta dile getirir.

-İstanbul’da ve Kastamonu’da bulunan fabrikalarında, Çevre Yasası şartlarına uygun üretim yapılır. Tesislerinde atık yönetimi süreçleri uygulanır. Çevrenin korunması ve diğer konularda, personeline sürekli eğitim seminerleri düzenler.

E-bültenimizi düzenli olarak almak için mail adresinizi yazmanız yeterli.