Medya Odası
 
MEDYA ODASI / BASIN BÜLTENLERİ BASIN BÜLTENLERİ

Reis Gıda, büyüklerimiz ile kahvaltıda buluştu

Kuru gıda sektörünün lideri Reis Gıda, Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında, 25 Mart 2015 Çarşamba günü Darülaceze Başkanlığı’nda yaşayan büyüklerimizle coşku dolu bir kahvaltı programında bir araya geldi.

Ülkemizin Sevgi Şirketlerinden Reis Gıda, 25 Mart Çarşamba günü, Darülaceze Başkanlığı’nda yaşayan büyüklerimiz için Point Hotel Taksim’de coşku dolu bir kahvaltı programı düzenledi.
18- 24 Mart tarihleri arasında kutlanan ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ kapsamında yapılan kahvaltı programına, Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi, Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis ve Darülaceze sakinleri katıldı.
Darülaceze sakinlerinden Fahri Kabaağaç ve Turan Sağlamyürek şiirlerini okurken; Aslan Sarıcan’ın sazıyla renk kattığı etkinlikte, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olan büyükannelerimiz, büyükbabalarımız gönüllerince eğlendi.
Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi,“Büyüklerimiz, hayatın içinde olmaktan büyük keyif alıyorlar. Bu anlamlı günde, bizlerle bir arada olan, ülkemizin değerli işadamı Mehmet Reis’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Unutulmamalıdır ki, hepimiz yarının yaşlılarıyız

‘Gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse…’ diyerek sözlerine başlayan Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, şunları söyledi:
“Bu anlamlı günde büyükannelerimizin, büyükbabalarımızın, toplumdaki yerini ve önemini bir kez daha birlikte kutladık. Bizleri, sevgi ile büyüten, değerlerimizi yarınlara taşıyarak geleceğimizi aydınlatan büyüklerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz.Unutulmamalıdır ki, hepimiz yarının yaşlılarıyız. Ancak, yaşlılara ihtiyaç duydukları sevgiyi ve saygıyı gösterip sahip çıkan toplumlar, huzur ve güven içinde yaşayabilirler.Düzenlediğimiz etkinlikte, dün ile bugün arasında köprü kuran değerli büyüklerimizin ‘Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutluyor, ellerinden öpüyorum” diye konuştu.

Şahane bir kahvaltı oldu

Darülaceze sakini Füsun Kaslak, “64 yaşımdayım, hayatımın baharındayım. Bugün iki meleğim olan Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi ve Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis’in yanında olmaktan çok mutluyum” dedi.

Darülaceze sakini Özgün Güler, “72 yaşındayım. Gezmekten büyük keyif alıyorum. Gezince gençleşiyorum. Şahane bir kahvaltı oldu, Reis Gıda’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Darülaceze sakini Fahri Kabaağaç, “67 yaşındayım ve daha çok gencim. Ben hayatı şiir gibi yaşarım ve şiirsiz bir günüm geçmez. ‘Kırkından Sonra’ adını verdiğim şiir kitabım var” dedi.

Darülaceze sakini Aykut Sönmez, “86 yaşındayım. Bugün burada olmaktan çok mutluyuz. Bu organizasyonu yapan Mehmet Reis beyefendisağolsun” dedi.
 

BÜLTENİ DOKÜMAN OLARAK İNDİR

E-bültenimizi düzenli olarak almak için mail adresinizi yazmanız yeterli.