Medya Odası
 
MEDYA ODASI / BASIN BÜLTENLERİ BASIN BÜLTENLERİ

Reis’ten ‘Geleceğe Destek için Toplumsal Sorumluluk’artarak devam ediyor

 Mehmet Reis,
“Bir işadamının en önemli gönül rahatlığı, sosyal sorumluluk projeleridir”


Kuru gıda sektörünün lideri Reis Gıda, kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında, özellikle obeziteye karşı verdiği mücadele ile ön plana çıkıyor. Reis Gıda, gençlerin ve gelecek nesillerin beslenme alışkanlıklarıyla ilgili yürüttüğü kampanyalar vediğer sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam ediyor.
34 yıldır sektör lideri olarak faaliyet gösteren Reis Gıda, 2009 yılında ‘Geleneksel Lezzetler Sağlıklı Nesiller’ sloganıyla başlattığı obezite ile mücadele kampanyasını, ‘Abur Cubur Olacağı Budur’ ile devam etti. Kampanyada bir sonraki slogan “Abur Cubura Karnımız Tok” oldu. 2015 yılında, “Ev Yemeği Sofrada Hesap Ortada!” çalışması ile sağlıklı bir toplum için obeziteye karşı mücadelesini aralıksız olarak sürdürüyor.
Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, “Reis Gıda firması ayakta olduğu sürece, Türkiye’nin sağlıklı beslenmesi konusunda elimizden geleni yapacağız. Obeziteylemücadelemizi, sonuna kadar yürüteceğiz. Bu mücadelede, sivil toplum kuruluşlarıyla projeler yürütmeye de hazırız” dedi.

Reis’in kuruluş DNA’sında, sosyal sorumluluk projeleri var

İşadamlarının toplumsal sorunların çözümü için daha fazla katkıda bulunması gerektiğini kaydeden Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, şunları söyledi:
“İşadamları olarak bizler, toplumsal olaylar karşısında üzülmenin ötesinde, daha fazla bir şeyler yapabilmenin gayreti içinde olmalıyız. Nitekim, Reis Gıda’nın kuruluş DNA’sında, sosyal sorumluluk projeleri olduğundan, topluma maddi ve manevi katkı sağlamayı aralıksız sürdürüyoruz.Reis Gıda topluluğunun başkanı olarak ben, topluma katkı sağladığımız projelerin içinde bizzat bulunuyorum. Bir işadamının en önemli gönül rahatlığının, sosyal sorumluluk projeleri olduğunu düşünüyorum. Toplumsal projelere katkı sağlayarak, ülkeme olan vefa borcumu ödemenin ve ihtiyaç sahiplerine yalnız olmadıklarını hissettirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Örneğin, bugüne kadar eğitim bursu verdiğimiz 800’e yakın öğrencimizden birisi aradığında, hissettiğim mutluluğun tarifi yok. Sosyal sorumluluk projelerinin, sadece maddi desteklerle sınırlı olmaması gerektiğine de dikkat çekmeyi isterim. Ben, destek sağladığım kişilerle, bir kardeş, bir ağabey gibi ilişki geliştirip, hal hatır sormaya gayret ederim. Bunu çocuklarıma da aşıladım. Her işadamının da bunu yapması gerektiğini düşünüyorum. Bu sizi manevi olarak da olgunlaştırıyor.Özetle, Reis firması varolduğu sürece, toplumsal sorumluluk projelerinde yer alarak, kimsesizlere ve ihtiyaç sahiplerine umut olmaya devam edecektir” dedi.

Reis’e, Altın Madalya ödülü verildi

Ülkemizin yanında, dış ülkelerde yaşanan felaketlere de duyarsız kalmayan Reis Gıda, örneğin Pakistan’da yaşanan sel felaketi için oluşturulan Yardım Treni’nde kuru gıda yardımıyla yerini aldı. Türk Kızılay’ının 144. yaşında, yurt içi ve yurt dışı insani yardım operasyonlarınaverdiği desteklerden dolayı, Reis Gıda’nın Altın Madalya ödülü, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Reis Gıda Başkanı Mehmet Reis’e takdim edildi.


Toplumsal bir yara olan sokak çocukları, hayatın kendilerine getirdiği zorluklara ve engellere karşılık sosyal hayata tutunma mücadelesi veren bedensel ve zihinsel engelliler, kadın sığınma evleri, Çocuk Esirgeme Kurumları, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı gibi birçok kurum ve çeşitli projeler, Reis Gıda tarafından manevi ve maddi olarak daima destekleniyor.
Toplumsal değerlere ve aile bağlarına son derece önem veren Reis Gıda, “Dünyanın en iyi beslenme uzmanları, annelerimizdir.” sözü ve Anneler Günü’nde Darülaceze ziyareti ile annelere verdiği değeri gözler önüne seriyor.

‘Don Kişot’ ünvanı verildi

Sektör lideri Reis Gıda, ilklere imza atmaya devam ediyor. Bu ilklerden birisi, Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis ‘-Enflasyonla mücadele sadece Hükümetin işi değildir’ diyerek 1995 yılında sabit fiyat uygulaması yaptı ve bu uygulama sadece sektöründe değil, Cumhuriyet tarihinde bir ilk oldu. Mehmet Reis, yüksek enflasyonun olduğu yıllarda; enflasyonla mücadele etmek için ilk adımı atan işadamı olduğundan‘Don Kişot’ unvanı verildi. Yine, Avrupa Birliği’nin gıda hijyeni olarak benimsediği HACCP Yönetim Sistemi’ni 2000 yılında sektöründe alan ilk marka Reis oldu.
Toplumsal projelerin yanında, çevre odaklı çalışmalarda da öncü olan Reis Gıda, bu yönüyle 2015 yılında Yeşil Ekonomi ödülüne layık görüldü. Reis, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini, İş’in merkezine alarak, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

BÜLTENİ DOKÜMAN OLARAK İNDİR

E-bültenimizi düzenli olarak almak için mail adresinizi yazmanız yeterli.