Medya Odası
 
MEDYA ODASI / BASIN BÜLTENLERİ BASIN BÜLTENLERİ

Reis Gıda’dan, 'Sıra Dışı İnsanlar' belgeseline destek

Reis Gıda’nın destek verdiği, yönetmenliğini Orhan Tekeoğlu'nun yaptığı ‘Sıra Dışı İnsanlar' belgeselinin galası yapıldı. Çekimleri Trabzon'daki Sis Dağı Şenlikleri'yle başlayan Orhan Tekelioğlu'nun, Rize Ardeşen, Giresun Kuş Köyü, Artvin Arhavi'den sonra Rize Çamlıhemşin'deki Çinçiva vadisinde sonlandırdığı belgeseli ‘Sıra Dışı İnsanlar' galası, Cemal Reşit Rey Konser Salonunda,18 Aralık 2015 Cuma günü yaklaşık 1000 kişilik bir seyirci Topluluğu önünde gerçekleştirildi.

Galaya, belgeselin ana kahramanı Metin Akıncı ve eşi Rize’den gelerek katıldı. Gecede yaşayan efsane olarak bilinen tulum ustası Remzi Bekar da bir mini konser verdi.
Ece Vahapoğlu’nun sunumuyla gerçekleşen galaya iş dünyasından Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Leyla Alaton, Sinan Öncel, Asaf Güneri, Yasemin Pirinçcioğlu, Serap Tibuk, Özcan Albak, ünlü oyuncu Selda Alkor ve sanat camiasından Erkan Özerman, Atilla Dorsay gibi birçok kişi katılım gösterdi.

Yönetmenliğini Orhan Tekeoğlu’nun ve yapımcılığını Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun yaptığı belgeselin çekimleri, Giresun, Trabzon ve Rize’de yapıldı. Belgesele, Reis Gıda,Çebi Vakfı ile Bizim Neslin Uşakları Derneğigibi şirket, STK ve dernekler destek verirken, çok sayıda kişi de katkıda bulundu. Finansmanı Fongogo üzerinden kitlesel fonlama ile gerçekleştirilen ve 4K görüntü kalitesiyle çekilen ‘Sıra Dışı İnsanlar’ belgeselinin ilk gösterimi Antalya Film Festivali’nde gerçekleştirilmişti.

Belgeselin Künyesi:
Yapımcı/ Nurdan Tümbek Tekeoğlu
Yönetmen /Orhan Tekeoğlu
Görüntü Yönetmeni /Görkem Özok
Kurgu /Naim Kanat
 

BÜLTENİ DOKÜMAN OLARAK İNDİR

E-bültenimizi düzenli olarak almak için mail adresinizi yazmanız yeterli.